Zgodovinska menjava orodij dveh prvakov

Hamilton na Yamahi, Rossi v Mercedesu

11.12.2019 19:08 , Artur Švarc
Dve legendi dirkanja na dveh in štirih kolesih, Valentino Rossi in Lewis Hamilton, sta zamenjala svoja dirkalnika.

Dogodek se je odvijal na dirkaliču Ricardo Tormo v Valenciji. Rossi je vozil Mercedesa W08, s katerim je 2017 naslov svetovnega prvaka osvojil Lewis Hamilton, ta pa je sedel na letošnjo Yamaho YZR-M1, ki jo je le nekaj tednov prej na istem dirkališču vozil Rossi na dirki.

Tako Rossi kot Hamilton sta izrazila veliko spoštovanje drug do drugega. Rossi je prevzel vlogo mentorja pri uvajanju Hamiltona na MotoGP Yamahi in naredila sta veliko krogov.

Lewis Hamilton je povedal: »Noro je videti legendo kot je Valentino v dirkalniku F1. Navdušen sem, da je to storil in da je lahko prvič vozil moj dirkalnik. Spomnil me je na moje prve kilometre v F1.«

O vožnji Yamahe pa je Hamilton povedal: »Bilo je tako noro, da sem vozil na motociklu, hkrati pa je pred mano vozil Valentino na enakem stroju.«

Valentino Rossi je o dogodku povedal: »Bil sem že pred tem velik občudovalec Lewisa, zdaj sem še večji. Imela sva fantastičen da, ko sta se srečali dve top klasi motošpora in sodelovali.«

»Poskusiti W08 je bila zame neverjetna priložnost. Že prej sem vozil F1, a od takrat se je veliko spremenilo. Navdušen sem bil nad odzivnostjo in okretnostjo, pa tudi nad samo ekipo, ki opravlja izjemno delo. Zelo veliko so pripomogli, da sem se razumel za avtom.«

»Sprva je navdušujoč občutek hitrosti. G-sile niso tako hude, a se jih je treba navaditi. Ko prideš v ritem, lahko tudi pritisneš. Izjemno sem užival, počutil sem se kot pravi F1 dirkač. Kar nisem hotel končati dneva.«

»Vozil sem tudi YZR-M1 skupaj z Lewisom. Ponosen sem bil, da sem delil svojo strast z njim. Tehnično, Valencija je težko dirkališče, bilo je tudi vetrovno in na neki točki sem pomislil, da bi lahko bilo težko za Lewisa, a je bil briljanten in njegov položaj na M1 je bil odličen. Užival sem v deljenju izkušenj z njim in mislim, da se je zelo zabaval. Upam, da bomo to še kdaj ponovili.«

Tudi Lin Jarvis je bil nad dogodkom navdušen.

»To je bil izjemen dan. Imeti Lewisa skupaj z Valentinom, dve ikoni športa, na istem mestu. Srečen sem, da sem bil priča temu.«

»Bil sem navdušen nad Lewisovo hitrostjo, saj koliko svetovnih prvakov na štirih kolesih pa lahko kar pride in se usede na M1 in tudi kaj pokaže? Težko je voziti motocikel hitro na stezi, še bolj pa če je to tovarniški MotoGP.«