VN Katalonije – Dirka

Quartaro z zmago spet vodilni

27.09.2020 15:38 , Artur Švarc
Quartararo je s tretjo letošnjo zmago prišel nazaj na vrh točkovanja v prvenstvu, do danes vodilni Dovizioso pa je končal dirko že v prvem ovinku.

Quartararo premoči s prvih dveh dirk sezone nio več ponovil, še več, izmaknile so se mu tudi stopničke. S štarta je najbolje potegnil Morbidelli, sledil mu je Miller. A že v prvih dveh ovinkih je prišlo do gneče. Petrucci je med pospeševanjem zmotil Zarcoja, ki je poravnal svojega Ducatija, da bi se izognil Petrucciju, pri tem pa je izgubil oprijem spredaj in zdrsnil pod Doviziosa in ga odnesel s sabo v pesek.

V petem ovinku je Rossi prehitel Millerja in se podal v lov za Morbidellijem, medtem pa je zadaj tudi Quartararo prišel na tretje mesto in Yamahin trojec je vodil uvodne kroge, pri čemer je Rossi lovil svojega varovanca na prvem mestu, Miller pa je hitro izgubil priključek na četrtem mestu.

Quartararo je na začetku 6. kroga prehitel Rossija, tri kroge pozneje pa še Morbidellija in prešel v vodstvo.Morbidelli je  na začetku 14. kroga med zaviranjem skoraj padel in moral poravnati svoj motor, pri čemer je predenj švignil Rossi. Ta je za Quartararojem zaostajal 6 desetink, a so se njego ve sanje o stopničkah številka 200 razblinile, ko je v drugem ovinku zdrsnil v pesek. Morbidelli je bil spet drugi, vendar je njegova zadnja guma rekla zadnjo in predenj sta prišla obsa Suzukija. Mir je prehitel Morbidellija v prvem ovinku predzadnjega kroga in prišel Quartararoju le na sekundo zaostanka.

Rins, ki je štartal s 13. mesta, je izrinil Morbidellija s stopničk v 10 ovinku predzanjega kroga in osvojil prve stopničke letos, dva Suzukija pa sta prvič stala na stopničkah po San Marinu 2007.

Morbidelli je obranil 4. Mesto pol sekunde pred obema Pramacoma, Millerjem pred Bagnaio, zelo blizu pa je bil Nakagami, ki mu je za malo zmanjkalo, da bi se prebil še mimo Ducatijev.

Petrucci je bil osmi, Vinales pa deveti, potem ko je po štartu padel na 16. mesto, večino napredka pa lahko pripiše padcem dirkačev pred njim. Vinales je na koncu prehitel Crutchlowa, ki je končal na 10. Mestu, med dobitnike točk pa so se vpisali še Binder, A. Espargaro, Alex Marquez, Lecuona in Rabat.

V pesku sta končala tudi dva KTM-a, Espargaro in Oliveira.

Quartararo je s tretjo zmago zdaj prvi na lestvici in ima 8 točk prednosti pred Mirom. Vinales zdaj zaostaja že 18 točk, Dovizioso pa 24.