Moto3

Acosta do druge zmage v sezoni

Španski dirkač s pametno vožnjo do nove zmage in utrditve vodstva v skupnem seštevku.

Migno do najboljšega štartnega položaja

Italijanski dirkač prišel do prvega najboljšega štartnega položaja po Valencii 2019.

Migno najhitrejši na zadnjem treningu

Sobotno dogajanje v najšibkejšem razredu najhitreje začel italijanski dirkač Snipers Honde.

Acosta z izjemno predstavo do zmage

Končni obračun za zmago na koncu dirke pripadel neverjetnemu 16-letniku.

Masia prvič do pola v letošnji sezoni

Španski dirkač ekipe Red Bull KTM Ajo z odličnim krogom na koncu kvalifikacij do prvega mesta.

Tretji trening dobil Dupasquier

Švicarski dirkač ekipe Prustel GP najhitrejši v sobotnem uvodu.

Binder ponovno na vrhu

Drugi prosti trening zaznamovale zelo majhne razlike pri vrhu.

Masia začel najhitreje

Zmagovalec prve dirke sezone tudi drugi dirkaški vikend začel na podoben način.

Masia do prve zmage v sezoni

Vsesplošni pretep v razredu Moto3 po 18 krogih odločen na štartno-ciljni ravnini.

Binder od Q1 do pola

Niti nastop v prvi kvalifikacijski skupini ni uspel ustaviti Binderjevega pohoda na vrh.

Zadnji prosti trening najhitrejši Garcia

Razmere na stezi niso omogočile veliko premikov na lestvici časov.

Petek na vrhu končal Toba

Japonski dirkač prvi dan, ki so ga zaznamovale majhne razlike, končal kot najhitrejši.

Za začetek v razredu Moto3 najhitrejši Acosta

Na prvem prostem treningu letošnje sezone v razredu Moto3 najhitrejši španski najstnik iz ekipe Ajo KTM.

Za konec na vrhu Masia

Potem ko je prva dva dni prevladovala Honda, je zadnji dan testiranj na vrhu končal KTM.

Škotu McPheeju v roke drugi dan

Na testu razreda Moto3 v Katarju se nadaljuje prevlada ekipe Petronas Sprinta.

Binder začel najhitreje

Južnoafriški dirkač z poznim napadom dan končal na vrhu razpredelnice.

Fenati se prihodnjo sezono vrača v prvenstvo Moto3

Dirkač, ki je zaradi incidenta na letošnji dirki v Misanu ob dirkaško licenco, se bo prihodnje leto očitno spet vrnil med aktivne dirkače.

Rossi je Fenatija odslovil zaradi pretepa z Ucciom

Pretekli dirkaški vikend je kot strela z jasnega udarila novica, da Romano Fenati ni več član Rossijeve ekipe Sky Racing Team VR46, ki sodeluje v prvenstvu Moto3.

Prepoved krilc v nižjih razredih

Komisija svetovnega motociklističnega prvenstva je prepovedala uporabo aerodinamičnih krilc v razredih Moto2 in Moto3. Po tem, ko je Ducati lani z njimi dirkal celo sezono, so se krilca pojavila tudi na motociklih nižjih razredov. V razredu Moto2 prepoved začne veljati takoj, v razredu Moto3 pa v prihodnji sezoni.

Antonelli prvi zmagovalec nove sezone

Niccolo Antonelli je v Katarju zmagal v driki razreda Moto3 in tako postal prvi zmagovalec v novi sezoni. Italijan se je v šprintu od zadnjega ovinka do ciljne črte uspel prebiti mimo Južnoafričana Brada Binderja, ki je dobro odpeljal zadnji krog. Na koncu je Antonelliju zmago prinesel fotofiniš, saj je zmagal za pičlih sedem tisočink sekunde.