MotoGP

Zadnja dirka sezone bo na Portugalskem

Motociklistična sezona se bo letos končala 22. novembra v Portimau.

Prva zmaga za Binderja in KTM

Brad Binder je dobil VN Češke v Brnu in sebi in avstrijski ekipi priboril prvo zmago v MotoGP.

Zdaj na vrhu Quartararo pred Morbidellijem

Na drugem treningu sta na vrhu obe Petronas Yamahi pred presenetljivo Oliveiro s KTM-om.

Nakagami pred Mirom

Vikend v Brnu se je začel z najhitrejšim časom Takaakija Nakagamija, Maverick Vinales, ki je napovedal zmago, pa je šel po tleh že na začetku.

Quartararo še drugič za tri Yamahe na stopničkah

V dirki, ki jo je končalo le 13 dirkačev, smo videli ponovitev prejšnje dirke, le na tretjem mestu je Doviziosa zamenjal rojak Rossi.

Quartararo pred Vinalesom

Fabio Quartararo je bil tudi drugi vikend v Jerezu najhitrejši na kvalifikacijah.

Na vrhu presenetljivi Nakagami

Drugi trening v Jerezu je dobil Japonec Nakagami pred Zarcojem.

Vinales najhitrejši na prvem treningu

Maveric Vinales je bil hitrejši od obeh tovarniških Yamah na vrhu prvega prostega treninga.

Terminator lahko dirka

Samo štiri dni po operaciji je Marc Marquez prestal tudi zdravniški test za dirko ta vikend.

Marc Marquez je že v Jerezu

Po padcu, poškodbi roke in torkovi operaciji, je lanski svetovni prvak očitno že povsem nared za dirko ta konec tedna v Jerezu. Cruz Roja Responde

Zlomljena nadlaktnica, operacija in pavza

Marquezov vesoljski pohod iz ozadja se je končal skoraj po pričakovanjih – svetovni prvak je pretiraval in se mogoče izločil celo iz boja za naslov prvaka.

Prvenec Quartararoja, dva padca vesoljca Marqueza

Fabio Quartararo je končno dočakal tudi zmago ob smoli Marquza, ki je uspel po prvem padcu priti z začelja do tretjega mesta, dokler ni padel še enkrat in se tudi poškodoval.

Quartararoju prvi pole letošnje sezone

Fabio Quartararo je sesul svoj lastni rekord kroga v Jerezu in osvojil najboljši štartni položaj na VN Španije.

Najhitrejši Morbidelli, Marqueza na tleh

Franco Morbidelli je za Petronas SRT dobil 2. trening, družbo mu na drugem mestu dela moštveni kolega Fabio Quartararo.

19 dirkačev v eni sekundi

Marc Marquez je postavil najboljši čas na prvem treningu sezone, vseh 22 dirkačev pa se je zvrstilo znotraj 1,38 sekunde.

Rossi in Petronas podpisala pogodbo

Valentino Rossi in Petronas sta že podpisala pogodbo, poroča Gazzetta dello Sport. Uradno bodo sodelovanje razkrili prihodnji teden.

Iannone z 18-mesečno prepovedjo

Dirkač Aprilie, Andrea Iannone, je dobil 18 mesecev prepovedi dirkanja.

Odpovedana tudi Argentina

Zaradi koronavirusa je prestavljena tudi VN Argentine v Termah Rio Hondo.

Prestavljen tudi Austin, zdaj štart v Argentini

Sezona MotoGP se ne bo začela niti v Austinu, dirka je prestavljena na jesen, zdaj lahko le upamo, da bo prva dirka izpeljana v Argentini.