MotoGP

Alex je dobil priložnost zaradi naslova

Šef Hondine tovarniške ekipe, Alberto Puig, je poudaril, da mlajšega Marqueza ne bi povabili, če ne bi osvojil naslova.

Alex Marquez eno leto pri Hondi

Svetovni prvak Moto2, Alex Marquez, se bo pridružil svojemu bratu Marcu v tovarniški ekipi Honde.

Marquez sezono končal z 12. zmago

Marc Marquez je še šestič postal svetovni prvak v razredu MotoGP z rekordnimi 420 točkami.

Zadnji pole sezone Quartararoju

Novinec v razredu MotoGP je osvojil še šesti letošnji pole z 32 tisočinkami prednosti pred Marquezom.

Spet Quartararo

Fabio Quartararo je najbolje začel tudi zadnjo dirko sezone in na prvem treningu za 57 tisočink prehitel Jacka Millerja.

Lorenzo je bil eden mojih največjih rivalov

Ob včerajšnji napovedi slovesa Jorgeja Lorenza je bilo kar nekaj rosnih oči videti tudi med dirkači. Tudi Valentino Rossi o JL99 zna povedati lepe reči.

Lorenzo odhaja v pokoj

JL99 je na tiskovni konferenci v Valenciji pravkar sporočil, da bo v nedeljo odpeljal svojo zadnjo dirko.

Jorge Lorenzo sklical novinarje, je čas za odhod?

Španec pri Hondi je za danes ob treh sklical posebno tiskovno konferenco, ki se je bo udeležil tudi šef Dorne, Carmelo Ezpeleta.

Vinales končno spet na vrhu

Maverick Vinales je vodil celotno dirko v Maleziji in zmagal pred Marquezom in Doviziosom.

Quartararoju tudi pole position, Marquez na tleh

Iz prve vrste, tri Yamahe, Marc Marquez pa bo po hudem padcu dirko začel šele z 11. mesta.

Quartararo v drugo še sekundo boljši

Fabio Quartararo je rekord steze v Sepangu spustil pod 1:59.

Quartararo najhitrejši z rekordom kroga

Na prvem treningu je Francoz postavil tudi rekord kroga.

Marquez v zadnjem krogu ugnal Vinalesa

Svetovni prvak je dobil tudi Avstralijo, potem ko je v zadnjem krogu padel Vinales.

Kvalifikacije prestavljene na nedeljo

Potem, ko je na FP4 pri 300 km/h v prvem ovinku po tleh treščil Miguel Oliveira, so vodilni zaradi hudega vetra prekinili dogajanje, kvalifikacije pa bodo izvedli v nedeljo.

Marquez zlahka do desete zmage

Novi svetovni prvak svojo nepremagljivost nadaljuje tudi na Japonskem. Osvojil je novo zmago pred Quartararojem in Doviziosom.

Tri Yamahe na vrhu

Začenja se vikend v Motegiju in prvi trening je dobil Vinales pred obema Petronas Yamahama.

Marquez z zmago do šestega naslova

Marc Marquez je do zadnjega ovinka bil boj s Fabiom Quartararojem in z zmago potrdil šesti naslov prvaka v kraljevem razredu, skupno osmi.

Marquez v svojem svetu

Aktualni (in naslednji) svetovni prvak se je na štartu enostavno odpeljal naprej in osvojil še eno zmago pred Vinalesom in Doviziosom.

Na vrhu Yamahe, Marquez na tleh

Drugi trening je minil v znamenju treh Yamah. Vinales je končal pet stotink pred Rossijem in še enkrat toliko pred Quartararojem.

Marquez poslal vse v drugo ligo

Na prvem treningu pred VN Aragonije je Marquez dobesedno osmešil konkurenco. Edini, ki je za njim zaostal manj kot dve sekundi, je bil z 1,6 sekunde zaostanka Vinales.